...

Lukas Razek real road 125 GP racing

News

Frohburg dreieck 47. Rennen - 3rd place

perfektní závěr sezóny jsem oslavil třetím místem
Frohburg dreieck

Na poslední letošní závody jsem se vydával s hodně informacema o trati, i o časech jaký zde nejlepší piloti zajížděli v posledních letech. Bylo tady hodně přímejch úseků pod plnym plynem, tak jsem si říkal že to určitě nebudu mít jednoduchý. Motorku se ale opět podařilo nastavit až na hranici možností. Motorově jsem nestačil jen na domácí hvězdy Silvia Marze a Lucy Gloecknerovou.
V kvalifikaci se přede mne prosadil ještě pravidelně zde startující Steffen Gramer na Aprilii, ale první řadu jsem bez problémů udržel.
Nabitý pole třiceti jezdců slibovalo dobrou podívanou. Od startu jsem šel na třetí místo a snažil se udržet prvních dvou, jenže hned první přímej úsek mi na motor poodjeli a to se opravdu nedalo.. z větru mě předjel Steffen a díky mojí menší chybičce se mi vzdálil asi na necelý dvě vteřiny, který se mi ale postupně dařilo na brzdách sjíždět. Už jsem věděl, že do poslední zatáčky najíždí o poznání opatrněji, a tak to nebylo vůbec těžký to tam fouknout.. jenže na dlouhý rovince se zase z větru dostal vedle mne, ale já se nedal a do retardéru jsem to poslal z venku před něj a pak jsem už o něm nevěděl. Dvě kola před cílem jsem se ohlídl, abych kdyžtak zkusil nějakou taktiku, ale už jsem jel sám, protože můj soupeř musel odstoupit pro technický defekt. Všichni říkali, že jsem první Čech na  bedně po asi dvaceti letech, takže paráda. Potěšující je i fakt, že jsem se v závodě dostal na identickej čas, co tady loni zajel Michael Dunlop, to byl taky jeden z mejch cílů. Za celý víkend jsem rozdal tolik autogramů, co snad za celý předchozí život, takže na tyhle závody budu vzpomínat rád a doufám, že napřesrok se tam zase vydáme. Děkuju tátovi za přípravu motorky, týmu za podporu a mámě za skvělý steaky v neděli! Díky.

FOTO od Adély z Frohburgu

http://adeelajda.rajce.idnes.cz/47._Frohburger_ADAC-Dreieckrennen_26.-27.9.2009/

 

 
www.lukasrazek.nolimit.cz