...

Lukas Razek real road 125 GP racing

News

Havířovský Zlatý Kahanec na Těrlickém okruhu - 2nd place

Druhé místo mi udělalo velkou radost, i když to bylo o chloupek a mohlo z toho být už při premiéře vítězství, škoda - patrik jel hodně razantně :)
Od Mostu jsem neseděl na mašině, takže v prvním tréninku jsem byl docela zaskočenej, jak to jede když jsem po dvou zajížděcích kolech vzal za plyn a málem letěl přes kruhovej objezd. Raději jsem se tedy zavěsil za zkušenějsí, kteří zde startovali už loni a brzo jsem poznal, že můžu být o dost lepší než oni. Postupně jsem se přestával "stydět" a dával jsem tam pořád rychlejší časy a rychlejší top speedy. Po prvním tréninku jsem jásal nad druhým časem 2:47:6, to jsem ale ještě nevěděl že tam odpoledne dám 2:42:0 a to už byla bomba! První z dvacek a čtvrtej celkově, rychlejší byli pouze tři(!) dvěstěpadesátky, se kterejma jsme měli závod spojenej, a to mě poslalo do první řady startovního roštu.
Závod jsem rozjel opravdu dobře a od prvního kola jsem byl ve vedení, ihned jsem tam začal posílat časy pod 2:40 a jedinej, kdo byl schopnej akceptovat moje tempo byl letos ještě férově neporažený Patrik Kolář. Největší problém byl, že na konci cílový roviny zmizely signalizační cedule dvěstě respektive stometrů, Patrik jel pořád za mnou a já neměl stanovenej spolehlivej brzdnej bod, takže mě tam vždycky sjel a nemohl jsem se od něj odpoutat. Každým kolem jsme se předjížděli, ale cílem jsem vždycky prolítnul první já, až přišla poslední rovinka, patrik se dostal z větru přede mne, ještě jsem si věřil, že ho na výjezdu z retardéru dám, ale nešťastně jsem si při výjezdu ze zatáčky cvaknul kvalt dolu a bylo rozhodnuto. Přesto jsem při prvním startu v těchto končinách dosáhl na stříbrný stupínek, takže určitě spokojenost. Děkuju tátovi a celému teamu za perfektní práci.

 

1. Patrik Kolář / CZE / Honda.

2. Lukáš Rážek / CZE / Honda,

3. Steffen Gramer / GER / Aprilia,

4. Oldřich Podlipný / CZE / Honda, 5. Dušan Novosád / CZE /' Honda, 6. Tomáš Vavrouš / CZE/ Honda, 7. Werner Steege / GER / Honda, 8. Martin Loicht / AUT / Honda, 9. Pavel Roháč / CZE / Honda, 10. Lukáš Hrubý / CZE / Honda, 11. Jindřich Klička / CZE / Honda, 12. David Frencl / CZE / Honda, 13. Franz Mosleitner / AUT / Honda

 
www.lukasrazek.nolimit.cz